Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. semifinále

12. 3. 2012

semifinále zápas č.1

HC SOKOL Jenišovice x HC Hostovice

 

V neděli odpoledne nás po neslavných výkonech v závěru základní části čekalo první semifinále. Byla to šance zapomenout na poslední zápasy a začít zase hrát pohledný hokej. Soupeř z Hostovic v závěru sezóny nabral dobrou formu a nás nečekalo tedy nic jednoduchého. Play-off je ale jiná soutěž a začíná se opět od nuly.

Do úvodu utkání jsme doslova vletěli a nějaká nervozita na nás nebyla rozhodně znát. První vážnější šanci má Sajmon, který se uvolnil přes obránce a sám se řítil na bránu Hostovic. Bohužel pro nás neuspěl a z následného protiútoku inkasujeme my. V dalších střídáních se do soupeře opět zakousneme, jenže ani jedna střela brankou nekončí. Na druhé straně se hrnou do útoku hráči v černém a je to 2:0. Oproti poslednímu vzájemnému zápasu nepropadáme panice, protože ze hry máme rozhodně víc, nicméně štěstí se k nám asi nadobro odvrátilo. Do konce třetiny přeci jenom branku dáme. Po vyhraném vhazování se mi povedlo prostřelit vše, co stálo v cestě, a my se tak vracíme opět do hry. V dalším průběhu se zápas vyrovnal a šance byly k vidění na obou stranách. Vyrovnání se ovšem nekoná, po chybě v rohu dostáváme gól z brankové čáry. Dvoubrankové vedení si Hostovice neudrží dlouho a po rychlém protiútoku snižujeme na 3:2.

Branka další patří do kategorie těžko uvěřitelných, ale to bychom nebyli my. Na modré čáře napřáhl soupeřův obránce a kotouč letící 5metrů vysoko nakonec spadl do naší branky. I na tuto situaci ovšem odpovíme. Po vyhraném vhazování pálí David Jonáš a dorážka končí za zády brankáře 4:3. Do zápasu nás vrátil Vojta parádní tečí na konci druhé třetiny dal náš 4.gól.

V poslední třetině bylo tedy vše stále otevřené a my s tím chtěli rozhodně něco udělat. Co se dělo dál bylo bohužel pořád stejné, my se dostávali do šancí, skórují Hostovice 5:4.  Tolik toužené a rozhodně i zasloužené vyrovnání se nakonec dočkáme 6 minut před koncem zápasu. Po parádní akci v rohu útočné třetiny se do zakončení dostal Sajmon, který už do té doby stačil označkovat soupeřovu tyčku i břevno. Tentokrát se však nemýlil a střelou z první konečně srovnal 5:5. Tento gól se soupeřem pořádně zamával a v závěru utkání jsme si vytvořili ještě spoustu šancí. Bohužel brankou nekončí moje střela z kruhů, Milanova dorážka z metru a ve finále ani Pavlovo trestné střílení, které jede 2 minuty před koncem zápasu! Konec jsme si tedy dokonale podělali sami. 30 sekund před koncem totiž z ojedinělé akce Hostovice střílí na branku a tato střela doprostřed brány končí opět v naší síti.

Je tu konec a my musíme opět skousnout porážku. Tentokrát je to o dost těžší, protože jsme po celý zápas nebyli rozhodně horší. To je už ovšem úplně jedno. Druhý zápas nás čeká za týden v pátek. Pokud se po roce chceme podívat do finále, musíme vyhrát a poté zvládnout i nájezdy. Dnes to byl opravdu hodně smolný zápas, kterému by určitě slušela remíza víc. Nicméně pokud budeme i nadále dostávat takto laciné branky, půl třetiny sedět na trestné a neproměňovat šance, lepšího výsledku se těžko můžeme dočkat..

 Ve druhém semifinále si Budislav dvakrát poradila se Štěpánovem a je tedy ve finále.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pátek 16.3

(oscar, 16. 3. 2012 11:13)

Zdar chlapci, na úvod "je to jenom hokej a nikdo neprohrává rád", ale pokud tam všichni necháte 100% a víc tak se nemáte čeho bát, horší než kluci z Hostovic určitě nejste a prohrát s čistým hledím se taky cení a navíc, ne vždycky vyhrává ten lepší"
a na závěr myslím, že vám dneska zipák zachytá luxusně a přejedete je aspoň 4:1 a a v nájezdech si vystřílíte finále, takže vám vlastně přeju hodně štěstí do nedělního finále :-)))
č oscar

neděle

(fanynka, 15. 3. 2012 13:55)

Dlouho mi to trvalo, stále na tu neděli myslím. Mě se zdálo, že jste bojovali. Ale někdy se to nepovedlo. Ale ta poslední půl minuta byla smolná.Nedivím se tem emocím.
Já jsem jenonom fanynka a hokej jsem nikdy nehrála. Po přečtení příspěvku pana Kolose bych chtěla říct, že za Jenišovice hrají kluci z Jenišovic a okolí, není umění si nabrat pár hráčů kteří kdysi hráli a pak je celá vesnice hvězda. Holt v Jenišovicích a blízkém okolí máme co máme. Je jasné že je znát, když to někdo hraje dýl a někdo je kluk z rybníčka. Ale hoši já se za vás nestydím a ten pokrok na vás je znát. Na pátek se těším . Neházejte flintu do žita. Hraje se až do konce. Vaše Fanynka

Re: neděle

(Redy, 15. 3. 2012 15:24)

K tomu neni co dodat,jen souhlasim. Tak zitra cauky :-)

1. semifinále

(céca, 12. 3. 2012 15:13)

Ať už smolný zápas,naše chyby v obraně, nebo cokoliv jiného,musí to zůstatr za námi a náme v pátek možnost se vrátit do finále.Vše bylo již v článku trefně napsané a není moc ,co k tomu psát víc.
Neproměnění šancí,spousta vyloučení,chyby v obraně a vše další ješ naší celosezonní pohromou.
Na druhou stranku,dejme si ruce na srdce.V základních částech sezony bylo 18. zápasů a podle mého názoru,jen dva z toho zasloužili pochvalu.Zápas s Budilsavi vítěstvím 4:2 a včererjší semifinále.Kdo chodí ,alespoň trochu pravidelně jako divák,musí uznat,že jinak po celé sezonu jsme nepředváděli žádnou bojovnost a pohledný hokej.
Zlepšení včera muselo být jednoznačně vidět,ale tomu štěstíčku,které potřebuje každý sport,jmse prostě měli jít naproti dříve a ne až v playoff.
Všem bych chtěl poděkovat za předvedenou hru,bojovnost a snahu něco s výsledkem udělat.Nesmíme zapomenout na skvělé fanoušky,kteří nás přišli ve velkém počtu podpořit.
Takže pánové,žádné zkleslé hlavy a v pátek musíme chytit naší šanci a pokusit se jako loni dostat do finále.
Zdarvím Céca

Re: 1. semifinále

(Kolos, 12. 3. 2012 15:57)

K tomu, co je tu napsáno bych chtěl jen dodat, že by bylo férové, kdyby jste si zahráli o 3 nebo 4 místo... bohužel, i jako váš fanoušek, musím konstatovat, že vy na FINÁLE nemáte a dle mého názoru si ho po těchto výkonech ani nezasloužíte!
Snažit se v posledních zápasech play off? To je snad vtip, ne? Vy jste na snahu měli celou sezonu, byli dobré chvíle, ale zápasy vyhráváte jen díky pár hráčům ve vašem týmu. Nebýt pana Peka, Simona a v obraně pana Šmejdy, tak nejste ani tam, kde jste teď. A měli by jste si uvědomit, že tyhle pány, to makání za vás taky brzy přestane bavit (podle jejich reakcí po zápase)
Prý máte každý čtvrtek treninky? je to tak? mohl by mi někdo z Vás říci, co tam vytváříte za hodnoty?? Proč svůj čas investujete do něčeho co Vám k ničemu není? Co třeba trénovat nájezdy, přihrávky nebo nějaké kombinace? I nezkušení se naučí podle internetu, jak trénovat....

Včerejší zápas byl opravdu změna, od těch předchozích, ale i tak tam chybí ten pořádný zápal a snaha.... nikdo nehne zadkem pro puk!! Všichni čekáte, až se pomalu puk doklouže k Vám a než se rozkoukáte, tak je ve Vaší bráně... samé zbytečné vyloučení....

Hlodat by mělo svědomí u každého z vás a v pátek zahrát tak, aby jste na sebe byli pyšní a nemuseli za svůj výkon stydět! Třetí i čtvrté místo je taky krásné!

Re: Re: 1. semifinále

(Werry, 12. 3. 2012 16:34)

skvělý komentář, moc za něj díky a upřímně doufám, že si to hoši vezmou k srdci..

co se týče tréninků, může se to říkat pořád dokola, že by se měli naučit alespoň přihrávat si, ale je to jako by se mluvilo do dubu..na závěr řeknou, že už to umí a jde se hrát..výsledek je potom vidět při zápase ve Skutči..marná snaha, můžou si za vše sami a jak bylo psáno, hodně lidí to přestává bavit..

a vymlouvat se na štěstí :-) to je asi tak úsměvné jako výmluva na zimu..

Re: Re: 1. semifinále

(Re: Kolos, 12. 3. 2012 21:33)

Jen reaguji, že to hrají jen tři hráči. Musím se zastat i ostatních, kteří se taky snaží. Nemyslím, že by to tam jel někdo odflákat. A to že jsou lepší. Tak ono, když to např. Pan Pek (skvělej hráč) hrál od mala za Pardubice tak to bude znát od lidí, kteří to hrajou tři roky. Jen prostě myslím, že tam makali všichni.

Re: Re: Re: 1. semifinále

(Redy, 15. 3. 2012 10:28)

zápas to byl dobrej,plno šancí, jen goly chyběly. Je jedno jestli to někdo hraje od mala, nebo třeba jen rok, hlavně že je tam vidět snaha a chuť hrát. Kluci zkuste ještě zabojovat, ale i tak je učast v play off úspěch :o)

video

(céca, 13. 3. 2012 15:26)

Až dnes jsem stihl shlédnout video,je to moc pěkně natočené a super sestříhané...
Je zde přesně vše vidět.Hodně šancí,spousta chyb a vše okolo.
K dalším věcem,zde napsaným se jen horko těžko vyjadřuje.Nejen,že je to pravda,ale také už se s tím mělo něco dělat dříve.!Třetí sezona bude za námi a je celé léto čas,sehnat člověka,který tomu rozumí a bude mít chut s námi začít trenovat.
Ze své zkušenosti vím,že do této soutěže není jednoduché takové lidi sehnat.,kterří mají zájem,čas a hlavně chut s námi začít něco měnit.Bylo i psáno,že to přestane brzy některé hráče (největší opory týmu) bavit.Na jednu stranu se není čemu divit,když se pro herní zlepšení nic nedělá.Oni jsou oproti nám ,ostatním,od mala u hokeje a mi,co jsme začali hrát hokej před třemi lety zde v Jenišovicích,se jim nemůžeme ani zdaleka rovnat.
Myslím si,že jsou dva zápasy do konce sezony a po ní,bychom se měli "VŠICHNI" sejít a vlastně si vyříkat ,co chceme dělat dál.Teď se budeme soustředit na páteční odvetu a následný boj v sobotu či v neděli.
Díky za veškeré připomínky a těším se na Vás všechny v pátek na Skurečském stadionu.Zdar Céca

Video

(Redy, 13. 3. 2012 0:26)

Pěkný video Leo, je tam krásně vidět, co všechno jste nedali. Hlavně vaše lajna. Škoda toho, ale nevadí, předvedená hra byla dobrá, štěstí hold nepřálo. V pátek se jedu podívat, už se těším! Nenaberete mě v Pardubkách?

:o)

(Redy, 12. 3. 2012 9:36)

K tomu článku není co dodat, bylo to přesně tak jak píše Leo. Bylo zbytečně moc vyloučených, spoustaa nevyužitých šancí a smolné goly. Škoda taky, že goly dávala jen jedna lajna. Remíza by byla asi spravedlivá. No v pátek se uvidí, nějako to dopadne. O medaile si zahrajete, teď jde jen o to o jaké. Věřím že to ještě zkusíte a třeba se to na ty nájezdy povede.